English
 
به انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

شرکت گسترش تجارت انبارهای عمومی آتیه قشم                                          
                    
 
نخستین فعالیت ارائه خدمات بندری شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس قرارداد با سازمان بنادر و دریانوردی در سال 1386 در بندر لنگه آغاز شد. بندر لنگه با بهره‌گیری از موقعیت استراتژیک خود، ایجاد زیرساخت‌ها و بازسازی‌های لازم، بستری را فراهم کرده تا به عنوان کانونی برای ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه قلمداد شود. ترانزیت خودرو در بندر لنگه بسیار ثمربخش بود؛ به‌گونه‌ای که این بندر رتبه دوم توسعه ترانزیت بنادر کشور را به خود اختصاص داد. همچنین ارایه خدمات مطلوب این شرکت در بندر لنگه منجر شد طی دو سال متوالی 1393 و 1394 به عنوان پیمان‌کار نمونه بندری برگزیده شود و در جشن روز جهانی دریانوردی با اهدای لوح سپاس مورد قدردانی قرار گیرد.

• امکانات:
این شرکت در راستای بهبود عملکرد و ارتقای رضایت مشتریان و ذی‌نفعان با رویکرد افزایش بهره‌‌وری اقدام به پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت (IMS) کرده است که این اقدام برای نخستین بار در سطح شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران صورت گرفت. این اقدام منجر به افزایش توانایی سازمان در ارایه خدمات بهینه، بهبود مستمر خدمات، افزایش سطح کیفی، کاهش خطاها، جلوگیری از موازی‌کاری و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.
این شرکت خدمات کانتینری را در ترمینال کانتینری به وسعت 4 هکتار ارایه می‌کند. در این راستا، شرکت خدمات متنوعی شامل: دپوی کانتینرهای خالی و پر، خدمات استریپ و نگهداری کالاهای مربوط به کانتینرهای FCL و LCL را ارایه می‌کند. عملیات در این ترمینال توسط بخش دیگری از ناوگان گسترده شرکت شامل انواع تجهیزات و ماشین‌آلات تخلیه و جابه‌جایی کانتینر صورت می‌گیرد و فرآیندهای مدیریتی و عملیاتی در این ترمینال نیز با هدف ارایه خدمات با کیفیت، ایمنی در کار و ارایه خدمات با مناسب‌ترین هزینه و زمان بنیان نهاده شده است.

• مزایا:
بندر لنگه جنویی‌ترین مرز ساحل خشکی خلیج‌فارس است، از این رو این بندر کم‌ترین فاصله را با سایر کشورها و بنادر حاشیه جنوب خلیج فارس دارد. اتصال از سه جهت به شبکه جاده‌ای کشور، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی، نزدیکی به تنگه هرمز و آب‌های بین‌المللی، وضعیت مساعد شرایط حوضچه بندر، ارتباطات قوی ساکنان با اتباع کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، دارا بودن اسکله‌هایی با آبخور 5و نیم متر و ارایه خدمات به صورت شبانه‌روزی از مزایای این شرکت به‌شمار می‌روند.

• ترافیک کالا:
با واگذاری بخش تخلیه و بارگیری بندر لنگه بر اساس قرارداد 10 ساله به شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال 1387، این بندر توانست در زمره پنج بندری قرار گیرد که بیشترین پیشرفت را در عملیات تخلیه و بارگیری دارا است. کالاهای صادراتی شامل:‌ میوه و خشکبار، محصولات دامی، مصالح ساختمانی و سهم بالای کاپوتاژ صادراتی و تجارت ترانزیتی به شمال و کالای وارداتی شامل: کالاهای مصرفی و قطعات یدکی است و کالای حمل شده به 3 دسته تقسیم‌بندی می‌شود:
الف ) صادرات ـ واردات داخلی ب ) تجارت کاپوتاژی ایران و خلیج فارس ج ) تجارت ترانزیتی

• اطلاعات جغرافیایی بندر:
- ارتفاع از سطح دریا،10 متر
- ظرفیت پذیرش 600 هزار تن کالا
- دارای انبارهای مسقف به متراژ 6700 مترمربع
- دارای محوطه بارانداز به مساحت 66 هزار مترمربع
- دارای ترمینال کانتینری به مساحت 4 هکتار
- عمق اسکله، 5/5 متر
- دارای 2 پست اسکله به طول 470 متر
- دارای دسترسی جاده‌ای، دریایی و هوایی به سایر نقاط
- دارای انواع تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن تخلیه و بارگیری